ЗАКАРПАТТЯ

    Пропонуємо Вам познайомитися з дивним і унікальним краєм – Закарпаттям. Край історичних пам'яток, романтичної природи, цілющих джерел, знаходитися на крайньому південному заході України і граничить з чотирма європейськими державами – Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Польщею.

    Закарпаття відоме затишком невеликих міст, що причаїлися в Карпатах, великою кількістю місцевих свят, стравами закарпатської кухні, дивним вином, сприятливим кліматом, привітними, життєрадісними людьми. І не має значення, який місяць буде на листку календаря: січень або березень, червень або жовтень Карпати прекрасні у будь-яку пору року .

    Можна багато розповідати про красу і неповторність Закарпаття, але тільки побувавши тут, можна відчути його унікальність і гостинність. Саме тут, посеред спокою природи, прагнуть, утомлені від повсякденної метушні люди, відновити душевну гармонію, сили і здоров'я.

 

Чи знаєте Ви, що:

  • саме у Закарпатті знаходиться найвища вершина Українських Карпат – гора Говерла /висота 2061 м-коду над рівнем моря/;
  • пам'ятний знак «Центр Європи» встановлений в Рахівському районі, на якому по-латині написано: «Постійне, точне, вічне місце.»;
  • солоне озеро Кунігунда – аналог знаменитого ізраїльського Мертвого моря;
  • Долина нарцисів – єдине місце в Європі, де зустрічається дикорослий нарцис вузьколистий; 
  • найкрасивіше в Карпатах високогірне озеро Синевір – одна з пам'яток області; 
  • на території Закарпаття знаходиться 13 замків;
  • збереглися дерев'яні церкви XVII – XVIII ст, що діяли. – перлини дерев'яної архітектури; 
  • на сьогоднішній день на Закарпатті виявлено близько 700 джерел цілющих мінеральних вод ; 
  • на території Закарпаття проживають представники 70 національностей;
  • закарпатські вина по своїх смакових якостях не поступаються кращим європейським аналогам.

Відпочивайте у селах Закарпаття

    Село має багатющу історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, даровані самою природою мальовничі ландшафти, лікувально-рекреаційні ресурси. Тому сільський зелений туризм давно практикується на Закарпатті. Адже в селах на відпочинку завжди було багато міського населення. Найпопулярнішими для відпочинку є села біля річок, озер та гір.

   Мальовничі місця регіону дозволяють вибрати відпочинок за вподобанням: рибалка, збирання грибів, малини, ожини, чорниць, лікарських рослин. Перебування в сільській місцевості дає змогу міським жителям долучитись до національної екзотики, етнографічних особливостей, оздоровлення цілющими джерельними водами та чистим гірським повітрям.

    Крім цього, в багатьох селах Закарпаття наявні унікальні пам”ятки дерев'яної архітектури – старовинні дерев'яні церкви, пам'ятники природи та історії. В сільській місцевості маємо багато цікавих екскурсійних об'єктів, пов”язаних з народними промислами – ткацтвом, вишиванням, гончарством, лозоплетінням, різьбленням по дереву тощо, які розкривають витоки та джерела народної культури..

 

Зелений туризм в Закарпатті

    Зелений туризм або екологічний туризм — це відносно новий для України тип відпочинку в сільській місцевості, під час якого відпочиваючі мають змогу пізнавати природу, культуру та історію краю, займатися активним відпочинком. Зелений туризм (екотуризм) дає змогу відпочити від суєти великих міст, забути про свої щоденні клопоти і насолоджуватися природою в екологічно чистих краях.

    Cільський зелений туризм – це унікальний шанс повернутись до природи, до землі, до свого коріння і стати самим собою. Цю можливість дарує кожному наша багата і різнобарвна країна! Знайдіть квітку едельвейса і зустріньте світанок високо в горах, відпочиньте з вудкою біля тихого озера, прогуляйтесь карпатською полониною, назбирайте справжніх грибів, осідлайте непокірного скакуна, відчуйте тишу сільської місцевості, ознайомтесь з традиціями, народними промислами, відчуйте смак української кухні та гостинність щирого і простого сільського населення.

    З кожним роком сільський зелений туризм набуває все більшого і більшого поширення як серед сільського населення, яке надає послуги гостинності, так і серед міських жителів, які залюбки користуються такою гостинністю. Загалом майже кожен з нас має досвід приймання гостей.

    Наш сайт "Zolotarevo.com.ua" та "Веб портал Хустщини" запрошують Вас у красиве, тепле, тихе і гостинне українське, карпатське село. Ми ознайомимо Вас з сільським туризмом різних регіонів Закарпаття, розповімо про нові маршрути, культуру, традиції та ремесла на селі, представимо найгостинніших господарів. На сторінках нашого сайту: видаються тематичні путівники, які запрошують на рибалку в село або на зимовий відпочинок в гірському селі, каталоги сільських зелених садиб усіх регіонів Закарпаття.

    Закарпаття, а особливо Хустщина, - неповторно мальовничий край високих гір, стрімких потоків і чистого повітря. Своєрідність краю, краса його природних ландшафтів, багатий тваринний і рослинний світ Карпат, унікальна скарбниця природних екосистем, де збереглися рідкісні реліктові види флори, фауни і, як ніде в Україні, народні звичаї, традиційна побутова культура, ваблять до себе численних туристів. Тому ми пропонуємо до Вашої уваги кращі об'єкти туризму та зеленого туризму в карпатах.

    Маємо надію, що наш проект "Зелений туризм в Закарпатті" стане в нагоді як сільським газдам, господарям - власникам об'єктів зеленого туризму та туристичних об'єктів взагалі, так і працівникам органів місцевої влади та самоврядування, студентам та викладачам, а також і міським жителям - які, маємо надію, залюбки скористаються послугами сільського зеленого туризму.

Сім природних чудес Закарпаття

1 місце

ОЗЕРО СИНЕВИР

    Найбільше озеро Карпат, розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Входить до складу Національного природного парку "Синевир". Площа озера 0,7 га.

2 місце

ДОЛИНА НАРЦИСІВ

    Навесні ця місцевість отримує надзвичайно ошатний вид. У березні долину прикрашають ніжні проліски, у квітні на зміну їм приходить білоцвіт. Потім наступає травень. І тоді долина нарцисів перетворюється. Як у чарівній казці, вона покривається суцільним килимом білосніжних нарцисів. Їх не висаджувала рука людини. Їх посіяла сама природа. Це дикі родичі садових нарцисів - нарциси вузьколисті.

    Дикі нарциси на вид дуже схожі на садові. І запах у них такий же приємний. Тільки дикі нарциси вище, а квітка крупніше, ніж у садових, і досягає в діаметрі іноді 10 сантиметрів.

3 місце

ГОРА ГОВЕРЛА

    Найвища вершина Українських Карпат, висота 2061 м. Знаходиться у масиві Чорногора. Має конусоподібну форму. На схилах — форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Вкрита альпійськими луками, чагарниками, подекуди — кам’яні осипища. Перебуває у межах охоронної зони Карпатського заповідника.

4 місце

СОЛЯНІ ПЕЧЕРИ ТА ОЗЕРА СОЛОТВИНА

    У наш час археологи знайшли римські монети-динарiї та залишки римської солекопальнi в Солотвинi. Це свідчить про те, що наш край входив у безпосередню контактну зону з Римською імперією. Найглибший лікувальний заклад в Україні розміщений саме в Солотвині на глибині 300 метрів, у соляних печерах розташовано алергологічну клініку.

5 місце

НАЙДОВША ЛИПОВА АЛЕЯ В ЄВРОПІ

    Найбільша в Європі липова алея, яка огортає правобережжя міста Ужгород, тут, до речі, ростуть різні сорти лип, тому майже місяць квітне вся набережна Незалежності.

6 місце

ГЕОГРАФІЧНИЙ ЦЕНТР ЄВРОПИ

    Найголовнішою окрасою Рахівщини є те, що саме тут, поблизу села Ділове — географiчний Центр континентальної Європи. На таблиці, що тут встановлена, викарбований напис: Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII.

7 місце

МІНЕРАЛЬНА ЗОНА "ПОЛЯНА"

    На базі джерела "Поляна Купіль" була створена у ХІХ ст. водолікарня з примітивним пансіонатом. Вода використовувалася для ванн і внутрішнього приймання при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок і крові. У 1863 р. тут побудований приватними підприємцями санаторний заклад із 40 помешканнями та 20 купальними.